Česká republika a letní florbal, to zdaleka není jenom ten jeden, největší z největších, Czech Open. Svůj klenot si léta střeží také Brno, druhé největší město republiky, a to Hummel Open Game. Tradiční je rozdělení turnaje na dvě části: dětskou a dospělou, přičemž dětská bude letos o den delší! Součástí turnaje je i neoficiální amatérské mistrovství ČR ve florbale a soutěž Shoot & Save – tradiční dovednostní soutěž v samostatných njezdech. Navíc organizátoři připravili, mimo jiné, jednu lahůdku: komentované videopřenosy z finálového dne.
 
Poslední dva červnové víkendy budou v Brně patřit sportovní kometě, florbalu. Mezi mantinely se dostane téměř každý malý a velký, či chcete-li mladý a starý florbalista. Věkový záběr mládežnického Hummel Open Game je totiž 9 – 19 let. V Brně se objeví více než 250 týmů a městem bude proudit více než 3500 hokejek. Novinkou je delší turnaj. Organizátoři totiž letos začnou s dětským turnajem již ve čtvrtek, tedy o den dříve, než jindy. 
 
Pravou laskominou ale bývá turnaj dospělých, který rok co rok nabírá na kvalitě a láká do Brna jedno eso českého a slovenského florbalu za druhým. Díky exkluzivní spolupráci s firmou FatPipe dorazil loni do Brna celek FatPipe Stars, vedeným nejznámějším českým florbalistou a v současnosti také novopečeným trenérem české mužské reprezentace, Radimem Cepkem. 
 
Ženským tahákem je pak každoročně účast žen Tvrdošína, které žene za medailemi v hledišti komando neuvěřitelných fanoušků a na hřišti současná hvězda Vítkovic Denisa Ferenčíková, dvojnásobná účastnice mistrovství světa žen a jednoznačně nejslavnější odchovankyně oravského florbalu. Spolu s dalšími reprezentantkami Slovenska patří ke šperkům turnaje.
 
Unikátem je pak kategorie amatérů, která bývá často nazývána neoficiálním mistrovstvím České republiky ve florbale. Nebojte se, s elitními hráči, kteří by si chtěli „povraždit neviňátka“ se nesetkáte, jejich účast je totiž striktně vyloučena propozicemi a každý jeden hráč je důkladně prověřen. 
 
„Všechny srdečně zveme. Je to tradiční akce. Letos posedmé v Brně. Navíc chystáme lákavý doporovodný program a všechny dospělé kategorie jsou navíc oceněny prize money. Věříme, že letos bude v Brně rekordní účast týmů a hráčů,“ dodává ředitel turnaje Dan Koubek.
 
Bohatý mimoflorbalový program nabízí, jak dětský turnaj, tak ten pro dospělé. „V plánu je stejně, jako loni autogramiáda reprezentantů České republiky, laser game, můžete se zajít vykoupat, podívat na nádherné brněnské památky, pořádně se najíst v McDonald a mnoho dalších zajímavostí, doplňuje Koubek. Speciálem a faktickým turnajovým předkrmem je pak soutěž Shoot and Save, tedy souboj dvojic proti sobě v samostatných nájezdech.
 
Co říci závěrem? Snad jen: Přijeďte! Hummel Open Game je tady pro Vás a nemůže být bez Vás! Více informací najdete na www.opengame.cz
 
7. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FLORBALOVÉHO TURNAJE
HUMMEL OPEN GAME 2013
27.6. - 30.6.2013 Brno
 
5. ROČNÍK DĚTSKÉHO FLORBALOVÉHO TURNAJE
HUMMEL OPEN GAME 2013 KIDS
20.6. - 23.6.2013 Brno
 
 
Tento článek si četlo již: 4225 čtenářů
Copyright © 2011 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic