HUMMEL OPPEN GAME 2013 – bylo to velké a bylo toho dost
 
A je po všem, 233 týmů projelo Brnem a rozjelo se zpět do svých domovů. Florbalové šílenství je za námi a my se můžeme těšit jen a jen na další ročník. Letos se hrálo v deseti halách, celkem se odehrálo více než 640 zápasů, snědlo se více než 700 turnajových pizz a rozbilo se téměř 100 míčků. Takový byl letos jeden z největších florbalových turnajů v ČR – HUMMEL OPEN GAME. 
 
Letos se konal již sedmý ročník turnaje pro dospělé, jehož součástí je i neoficiální mistrovství ČR amatérů. V této kategorii se objevilo 50 týmů a jejich snažení vyvrcholilo finálovým soubojem mezi Saigonem a Fialovými Kobrami GLOBO GYM. Ve finálovém souboji byl úspěšnějším týmem GLOBO GYM, který si poprávu zasloužil získat pohár pro vítěze. „Jsme moc rádi, že se to povedlo. Jsme tu již počtvrté a Brno je pro nás absolutní jednička,“ dodává kapitán týmu, Jan Šimůnek.
 
Nejlepšími hráči v kategorii Amatérů byli vybráni Kamil Bříška a René Fridrich.
 
V kategorii žen si to rozdaly týmy Bohemians a DT SaMo. Na straně Bohemky se objevily tváře, které můžeme vídat na extraligových palubovkách, ale také méně známé osobnosti. „Turnaj jsme braly jako přípravu. Chtěly jsme vyzkoušet co nejvíce nových a mladých hráček. To, že jsme v turnaji uspěly je jen taková třešnička na dortu,“ dodává hráčka širšího kádru reprezentace Adéla Bočanová. Bohemians si ve finále poradilo se svými soupeřem i díky širšímu kádru a více sil 4:1. „Nedaly jsme se zadarmo, ale nestačilo to,“ hlesla po finále kapitánka DT SaMo, Alice Pavlíková.
 
Nejlepšími hráčkami byly vybrány Nikola Černá a Sabina Mičolová.
 
Ve finále mužů se proti sobě postavily týmy THE EDGE a BSP Liberta. Staří známí, kterým v posledních letech možná došla trošku motivace, nebo dech. Nicméně ve finále už to byly opět ty obávané týmy, ze kterých jde strach. Letos hodně obměněný a omlazený tým EDGE sehrál výbornou partii ve finálovém zápasu a tým Liberty k ničemu téměř nepustil. Navíc novic v brance tohoto výběru Mazánek, dokázal vychytat nulu. A to proti němu stáli takový snajpři, jako jsou Miloš Tyl,nebo Soukupové. Po výsledku 4:0 se EDGE mohlo radovat ze zisku prémie tisíce eur pro vítěze a šampiona turnaje. „Jsme moc šťastní, konečně jsme dokázali vyhrát tento prestižní turnaj a to pod mým vedením. Jsemmoc ráda,“ rozplývala se lodivodka THE EDGE, Gabriela Úlehlová.
 
Nejlepšími hráči ve finále byli hráči Martin Koutný a Jan Jastřembský.
 
„Všem se sluší poděkovat. Nejen týmům a účastníkům, ale hlavně organizačnímu týmu a partnerům turnaje. Bez nich to prostě nejde. Letos jsme tu měli týmy z Rakouska, Slovenska a Maďarska. Příští rok chceme přivítat první skandinávské týmy. Snad to dopadne. Nicméně udělali jsme opět další krok kupředu,“ děkuje na dálku hlavní organizátor turnaje Dan Koubek.
Tento článek si četlo již: 1194 čtenářů
Copyright © 2011 Vášprostor.cz | Spravováno pomocí RS DIONÝSOS | Grafický návrh: DeZiro Graphic